start | ja | teatr, radio, film, telewizja, orkiestra | mp3
napisali | filmy | kontakt | linki | stempel

 

 

 

 

 

Co w strachu piszczy?


Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

scenariusz: Jerzy Jan Połoński
reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Michał Kowalczyk

===========================

Wypowiadają wojnę strachom
     Teatr Lalki i Aktora oraz Gmina Wałbrzych zapraszają na premierę spektaklu plenerowego "Co w strachu piszczy?" w reż. Jerzego Jana Połońskiego, która odbędzie się w Amfiteatrze przy pl. Teatralnym 27 czerwca o godz. 18.00.
Na pierwsze popremierowe przedstawienie zapraszamy już 28 czerwca o godz. 18.00.


    Ileż to razy, jako dzieci, wyobrażaliśmy sobie w ciemności potwora wychodzącego spod łóżka w naszym pokoju? Ile razy drżeliśmy przed wizytą u dentysty, bojąc się bólu? A obcinanie czy też mycie włosów? Lekarz? Burza? Odkurzacz? Zwierzęta? Duchy?... Lista strachów dziecięcych jest tak samo długa, jak i przerażająco śmieszna. Ale czy na pewno? Wyobraźnia dziecięca jest nieposkromiona i niepoczytalna, dlatego świat widziany oczami dziecka jest tak kolorowy i ciekawy ale i czasami straszny.

    Nasz bohater, "mały, zwyczajny Jaś" to każdy z nas czy też każde z naszych dzieci, a może i naszych wnuków Bardzo przywiązany do swojego pokoju, zabawek i strachów. Za nic w świecie nie da się go przekonać, że ten kawałek drzewa za oknem to drzewo "Nie! To jest pirat! Ale to, to tylko nożyczki Nie! To nożyce do ucinania!... A to Nie! To maszyna do mielenia batoników!!"

    Czy z taką wyobraźnią da się zwyczajnie żyć i nie "umrzeć" ze strachu? Nie da się! Dlatego postanowiliśmy wypowiedzieć wojnę strachom zalegającym dziecięce wyobraźnie. Mały, zwyczajny Jaś będzie musiał się z nimi zmierzyć, a z pomocą lalek, form plastycznych i całego szeregu tricków teatru ulicznego zwycięstwo ma zagwarantowane! Czy strach da się przerobić na uśmiech i lęk na zabawę? Przekonajcie się z nami, że Tak!
 


Materiał Teatru
20 czerwca 2014

 

...góra strony...